Laminat Parke

ayparke
indoor decoration

Laminate Flooring

 ANA SAYFA

Parke ve Ahşap panel

Laminat Parke
Lamine Parke
Masif Parke
Decking
Referanslar
İletişim

Rahatlığını yaşayın

eviniz başka bir güzel

 

 

 

Ağacın, yüksek teknoloji ile işlenmesiyle Laminat Parke ortaya çıkıyor. 

 En kaliteli ürünü, en iyi fiyata Türkiye pazarına dağıtmak amacında olan şirketimizin hizmette kalite konusunda hiç bir tereddütü bulunmamaktadir. Kalite, fiyat ve sürekliliğin sağlanmasi noktalarını bir araya getirdiğimizde ortaya HARMONY FLOOR çikti. Neredeyse hiç bakım ve onarım istemeyen, gerçek ahşabın görünümünün ve hissinin rahatlığını ve keyfini çıkarın. Mükemmel kalitedeki laminat parkenin mobilyalarınızla oluşturacağı kombinasyon tam bir dizayn uyumu sağlayarak aradığınız konfor ve sıcaklığı temin eder.

Harmony Floor Yapısı;

Harmony Floor çevrecidir ve ahşap parçacıklarından yapılmıştır. Bakımı çok kolay olmakla birlikte, desen, ışığa, şoka, darbeye, sigara ateşine, mobilya tekerleklerine karşı mükemmel şekilde dayanıklıdır. Tek yapılması gereken şey hergün süpürge veya elektrik süpürgesi ile ve hafif nemli bezle üstünden geçmektir.

Artık ovalamaya, cilalamaya, söküp yeniden yapmaya son...

Laminat Parke Ay Parke ile Mükemmel

Uzun yıllardır çalıştığımız ustaların zaman içerisinde bir kısmı elendi. Sadece başarılı olanlar bizimle çalısmaya devam ettiler. İşlerini önemseyen verilen işi zamanında ve temiz olarak teslim eden ustalarımız ile biz, laminat parke konusunda en iyi olduğumuzu iddia ediyoruz. İçimizdeki iş yapma sevgisi ile dolu amatör ruhu kaybetmeden son derece profösyonel yaklaşımlar ve çözümler ile her zaman yanınızdayız.


Ay Parke indoor decoration
Vezir Cadddesi  Yaylak Sokak No:17 Şehremini İSTANBUL
 
Tel. 0 212 529 16 64 - Fax 0 212 530 84 11      E.mail:info@ayparke.com

 

GüvenilirSilinebilirDeğişik Renk Seçenekleri

işyerleriniz çok şık

 

RENK SEÇENEKLERİ

D327 D373 D396 D451
D642 D654 D1363 D1403
D1404 D1410 D1411 D1420
D1423 D1431 D1460 D1467
D1471 D1472 D1473 D1474
D1491 D1496 D9106 D9111
   

ÇAMSAN LAMİNAT PARKE RENKLER

Açık Ceviz Akçaağaç Alder Antik Kestane Balmeşe
Ceviz Çağla Çamsan Kayın Gökyüzü Gürgen
İtalyan Cevizi Kiraz Maple Merbau Mercan
 
Meşe Teak Tütün Zeytin

 

LAMİNAT PARKE ÖZELLİKLERİ

  Çizilmeye dayanıklı

  Aşınmaya dayanıklı

  Hijyenik doğal

  Mobilya ayağı ve
  tekerleklerinden etkilenmez

  Isıya dayanıklı

  Bakımı kolay

  Yüksek ısı geçirgenliği ile
  yerden ısıtmaya uygundur

  Garantili, standart üründür

MONTAJ TALİMATI

Kullanılacak Aletler
El testeresi, Çekiç, Iskarpela, Kalem, "L" Dik açı cetveli, Metre, Ahşap Takoz, "T" Dik açı cetveli, Gerdirme Aparatları.
Parke ve parkenin altına serilecek polietilen şilte kalınlığı ölçülerek kapının rahatlıkla açılıp açılmadığı kontrol edilir. Eğer kapı rahatlıkla açılamıyorsa kapının altı rendelenerek rahat açılır kapanır hale getirilir. Zemine polietilen şilte serilir.
Duvar kenarlarından 15 mm boşluk bırakılarak bir adet panel iki duvar köşesine gelecek şekilde yerleştirilir ve diklik kontrolleri yapılır. Sonra duvar boyunca parkeler döşenmeye başlanır.
Duvar kenarı sonuna kadar parke yerleştirildiketen sonra en son panelin lambası döşenen parkenin lambasıyla yüzyüze getirilir ve son kısmındaki eksik kalan kısım kesilir. Yine duvardan 15 mm genleşme için açık bırakılır. Kesildikten sonra artan parça eğer 40 cm üzerinde ise bu parça diğer sıra başlangıcında kullanılabilir.
Diğer sıra yerleştirilirken yapıştırıcı, alkol bazlı tutkal, lamba üzerine sürülür. Bu alkol bazlı tutkal suya dayanıklı  olup 10 m² için 500 ml. kullanılır.
Sıkıştırma sadece, çekiç ve özel sıkıştırma takozunu hafifçe vurarak yapılır ve gerdirme aparatları ile sıkıştırılır.(*)
İlk iki sıra parke döşendikten sonra diklik ve köşe konrolü yapılır.
Döşeme işleminin sonuna gelindiği zaman en son parke döşemesinde parke büyük bir olasılıkla kesilecektir.Kesilecek noktayı ve düzlemi belirtmek için panelin lambalı kısmı duvara gelecek şekilde sağlam bir parke, kesilecek parkenin üzerine konur ve zıvanalı taraftan kesilecek parke çizilir. Kenarlarından 15 mm açıklık bırakılması unutulmamalıdır.(*)
Son sıra döşenir ve şekilde görüldüğü gibi sıkıştırılır. Duvarla parke arasında bırakılan 15 mm'lik boşluk genleşme ve havalandırma payıdır.
Oda içerisinde bulunan borulara parkenin uydurulması için boruların geldiği noktalardan boru çapında daireler açılır ve 45'lik açı ile kesilerek aradaki parça çıkarılır. Parke yerleştirildikten ve borular deliklere getirildikten sonra bu çıkarılan parça tekrar yerine yapıştırılır.(*)
Döşenen parke 24 saat kurumaya bırakılır ve 24 saat sonra zemin kullanıma hazırdır.(*) Montaj Talimatı:
Döşeme yapılacak yüzey: Eğer laminat parke eskiden döşenmiş parke üzerine uygulanıyorsa, eski parke ile açıların eşleşmesine dikkat edilir.
Işık kaynağı: Laminat Parke odadaki ışıkla aynı yönde döşenir.
Odanın şekli: Laminat Parke panellerinin uzun kenarları, odanın uzun kenarlarına paralel olarak döşenir.